پتانسیل

یافته‌های امیدوارکننده از مطالعات حیوانی بالینی , پتانسیل درمانی ژن برای درمان اختلالات عصبی لاعلاج را نشان می‌دهد . در تحقیقات جدید امروز , دانشمندان با موفقیت از ژن‌درمانی برای کاهش پیشرفت و بهبود علایم اختلالات مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ( als) و بیماری پارکینسون استفاده کردند . این یافته‌ها در جلسه سالانه انجمن علوم اعصاب و بزرگ‌ترین منبع اخبار در حال ظهور در مورد علم و سلامت مغز ارائه شد .

ژن‌درمانی به طور معمول یک ویروس غیر فعال برای حمل بار ژنتیکی جدید به سلول‌ها و تغییر ژنه‌ای خاص برای درمان یا جلوگیری از بیماری استفاده می‌کند . محققان ممکن است ژن جهش‌یافته را با یک نسخه سالم ژن جایگزین کنند , یک ژن عامل بیماری را خاموش کنند و یا ژن جدیدی به بدن اضافه کنند تا به مبارزه با بیماری کمک کنند .

اگرچه ژن‌درمانی یک روش درمانی امیدوار کننده برای تعداد محدودی از بیماری‌ها از جمله برخی سرطان‌ها است , اما این تکنیک هنوز برای بسیاری از بیماری‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌است . مطالعات حیوانی یک بخش کلیدی از فرآیند است که با آن یک درمان ژن‌درمانی تجربی به آزمایش بالینی می‌رود .

یافته‌های جدید امروز نشان می‌دهد :

روش جدید اجازه می‌دهد تا ژن‌درمانی به کل نخاع در موش ( m . آفرین !

ژن‌درمانی بطور ایمن و موثر زندگی را گسترش داده و عملکرد حرکتی را در مدل موشی als بهبود می‌بخشد .

ژن‌درمانی پیشرفت ضایعه عصبی را در مدل موشی بیماری پارکینسون به ارث می‌برد . 1 .

ژن‌درمانی در مدل موشی بیماری آلزایمر , بیماری نورودژنراتیو دوران کودکی , نویدبخش است .

فردریک هوفمان رئیس کنفرانس مطبوعاتی دانشگاه دولتی میشیگان گفت : " ژن‌درمانی قول داده‌است که زندگی بیماران با بیماری‌های عصبی لاعلاج تبدیل شود . " " تحقیقی که امروز ارائه شد نمایانگر گام‌های مهم و هیجان‌انگیز برای جلوگیری و درمان اختلالاتی است که در حال حاضر هیچ درمانی نظیر بیماری پارکینسون و آلزایمر ندارند . "

مطالعه جدید امید را برای بیماران مبتلا به شکل نادر نابینایی ارائه می‌دهد.

منبع :

دانشکده عصب‌شناسی

خلاصه :

یک نوع درمان جدید ممکن است متوقف شود و یا حتی شکلی از فقدان بینایی پیش‌رونده را که تا به حال منجر به نابینایی شده‌است , متوقف کند. این رویکرد فوق هدفمند امید را به افرادی می‌دهد که با عدم تعادل در نوع عدم تعادل زندگی می‌کنند و فرم جدیدی از درمان را با پتانسیل درمان موثر بیماری‌ها و عوارض جانبی کم‌تر از سایر داروها تایید می‌کنند .

یک نوع درمان جدید ممکن است متوقف شود و یا حتی شکلی از فقدان بینایی پیش‌رونده را که تا به حال منجر به نابینایی شده‌است , متوقف کند. این رویکرد فوق هدفمند امید را به افرادی می‌دهد که با عدم تعادل در نوع عدم تعادل زندگی می‌کنند و فرم جدیدی از درمان را با پتانسیل درمان موثر بیماری‌ها و عوارض جانبی کم‌تر از سایر داروها تایید می‌کنند . جزئیات این درمان در آخرین شماره پزشکی انتقالی دانش ظاهر می‌شود .

نویسنده ارشد al - اسپادا , md , دکتری , و همکارانش موش‌های مبتلا به بیماری‌های نورودژنراتیو ارثی را درمان کردند . انسان‌ها و موش‌های مبتلا به اسهال , تکرارهای cag 3 تایی cag را تکرار کرده‌اند . این تکرارها , منجر به تولید پروتئین هیدرولیز شده با یک دستگاه گلوتامین , پروتئین‌ها می‌شوند و در نورون‌های شبکیه‌ای تشکیل می‌شوند که منجر به مرگ آن‌ها می‌شود . تیم اسپادا نوعی درمان بنام الیگونوکلئوتیدهای آنتی‌سنس را برای این بیماری ارزیابی کرد . این rna ها , قطعات تک رشته dna هستند که به مولکول‌های rna خاص متصل می‌شوند - - در این مورد rna که به واسطه تکرار cag اضافی در ژن igf - ۱ تشکیل شده‌است . سپس سلول می‌تواند مولکول rna را قبل از رمزگذاری پروتئین معیوب که منجر به زیان بصری می‌شود , پیدا و نابود کند .

منبع سایت

علم روز


مشاوره روانشناسی

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: درمان ,ژن‌درمانی ,بیماری ,جدید ,می‌دهد ,منجر ,بیماری پارکینسون ,موثر بیماری‌ها ,درمان موثر ,پتانسیل درمان ,تعادل زندگی ,سایر داروها تایید ,دا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

فرش پرسش مهر 18/ وبلاگ زیباترین کلام (((عاشقانه))) Sport طرح لایه باز شما سایت فول سیتی | دانلود بازی و مقاله پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان رزبانو پرتال جامع بانوی ایرانی