کلسترول

وی افزود : " این بسیار هیجان‌انگیز است زیرا می‌دانیم که سطوح کلسترول و دیگر چربی‌های خون از طریق تغییر در جیره یا مواد مخدر قابل اصلاح هستند . " " این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوانیم به تاخیر یا حتی جلوگیری از شروع آلزایمر در این بیماران کمک کنیم , هر چند ما قبل از اینکه بتوانیم این را بگوییم , به اطلاعات بیشتری نیاز داریم . "

این تیم پس از آن بررسی کرد که آیا در حال حاضر افراد سالم با سابقه خانوادگی بیماری آلزایمر می‌توانند این انواع ژنتیکی کشف‌شده را حمل کنند , روشی نسبتا ً جدید برای مطالعه عوامل خطر آلزایمر زودهنگام به نام " آلزایمر " . " سو استفاده از یک گروه تحقیقاتی بزرگ انگلیسی موسوم به بریتانیایی‌ها ", محققان دریافته اند که این واریانت ها به احتمال زیاد در ژنوم افرادی که دارای یک یا چند پدر و مادر مبتلا به بیماری آلزایمر بودند , وجود داشت .

او گفت : " جالب است که در میان این افراد بالغ سالم با سابقه خانوادگی آلزایمر , مجموعه‌ای از ژن‌های خطر قلبی - عروقی به نظر می‌رسد که به شدت در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دارند . " این دقیقا ً همان جمعیتی است که باید مطالعه کنیم تا ببینیم آیا کاهش ریسک بیماری‌های قلبی - عروقی از طریق سبک زندگی یا دارو می‌تواند به تاخیر بیفتد یا از شروع زوال عقل در زندگی جلوگیری کند . "

محققان بیشتر یافته‌های خود را با هم‌کاری سلست ین تایید کردند . وی دکترای پزشکی را در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گرفت . نتایج نشان داد که ژن‌های جدید که بیشتر با خطر قلبی - عروقی مرتبط هستند در مطالعه جدید به طور متفاوتی در مغز بیماران آلزایمری نسبت به مغز کنترل بیان می‌شوند .

او گفت : " این مطالعه تاکید می‌کند که ما باید به کلی درباره بیماری آلزایمر فکر کنیم . " " چیزهای زیادی در مورد اینکه چگونه ژن‌هایی که در معرض خطر بیماری آلزایمر هستند نیز وجود دارد . "

او افزود : " این یک فرصت هیجان‌انگیز است زیرا ما قبلا ً درباره این ویژگی‌های قلبی و عروقی و چگونگی هدف قرار دادن آن‌ها می‌دانیم . "

ما هم اکنون این یافته‌ها را در نمره ریسک پلی ژنیک این آزمایشگاه ترکیب می‌کنیم که به متخصصان بالینی امکان محاسبه , براساس ژنوم بیمار , خطر مشترک آن‌ها برای بیماری‌های قلبی و عروقی و آلزایمر را می‌دهد . محققان امیدوارند که کار آن‌ها به انجام یک رویکرد پزشکی دقیق برای آزمایش این که آیا کنترل سطوح چربی خون در افراد مبتلا به عوامل خطر کشف‌شده , چه از طریق رژیم یا استفاده از داروهای ثابت مانند استاتین ها, ممکن است به تاخیر یا جلوگیری از شروع بیماری آلزایمر کمک کند .

او گفت : " این واقعا ً هدف است . " " اگر ما می‌توانیم زیرمجموعه افرادی را شناسایی کنیم که سلامت قلبی و عروقی آن‌ها به طور ژنتیکی پیوند خورده‌است , ما فکر می‌کنیم که احتمال کاهش سطح چربی خون آن‌ها می‌تواند به کاهش خطر زوال عقل در آینده کمک کند . چنین تیمارهایی قبل از این در آزمایش‌های کلینیکی کار نکرده اند, اما این می‌تواند به این دلیل باشد که ما راه خوبی برای انتخاب کسی نداریم که احتمالا ً براساس ژنتیک آن‌ها مفید است . "

هوش مصنوعی سال‌ها قبل از تشخیص بیماری آلزایمر را پیش‌بینی می‌کند

منبع :

انجمن رادیولوژی شمال آمریکا

خلاصه :

براساس یک مطالعه جدید , فن‌آوری هوش مصنوعی توانایی تصویربرداری مغز برای پیش‌بینی بیماری آلزایمر را بهبود می‌بخشد .

منبع سایت

علم روز


مشاوره روانشناسی

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: آلزایمر ,بیماری ,قلبی ,عروقی ,آن‌ها ,مطالعه ,بیماری آلزایمر ,قلبی عروقی ,مطالعه جدید ,بیماری‌های قلبی ,سابقه خانوادگی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زیبا دیزاین بـانـوکـده فروش ارزان جزوات و دی وی دی های آموزشی اوصاف جهنم مداح اهلبیت: کربلایی علی پوروهّاب آقای مصطفوی سرور جوانان اهل بهشت انتظار آفتاب آوات عروس ایرانی