هوش

طبق مطالعه منتشر شده در رادیولوژی ژورنال , فن‌آوری هوش مصنوعی توانایی تصویربرداری مغز برای پیش‌بینی بیماری آلزایمر را بهبود می‌بخشد .

تشخیص به موقع بیماری آلزایمر بسیار مهم است , زیرا درمان‌ها و مداخلات در اوایل این بیماری موثرتر هستند . با این حال , تشخیص اولیه چالش برانگیز است . تحقیقات روند بیماری را به تغییرات متابولیسم , همانطور که توسط جذب گلوکز در نواحی خاص مغز نشان‌داده شده‌است , مرتبط کرده‌است , اما تشخیص این تغییرات می‌تواند مشکل باشد .

" تفاوت‌های موجود در الگوی جذب گلوکز در مغز بسیار ظریف و منتشر است " . " مردم در یافتن نشانگرهای اختصاصی بیماری خوب هستند , اما تغییرات متابولیکی یک فرآیند جهانی و زیرکانه تر را نشان می‌دهند . "

مولف ارشد این مطالعه , بنیامین فرانک , اهل ایالت کالیفرنیا , برکلی , دانشجوی کارشناسی دانشگاه کالیفرنیا , برکلی , دانشجوی مقطع لیسانس با توجه به داده‌های بزرگ گروه تحقیقاتی رادیولوژی , یک تیم چندوجهی از پزشکان و مهندسان با تمرکز بر علوم پزشکی رادیولوژی . یک فرانک به کاربرد یادگیری عمیق علاقه‌مند بود , نوعی از ai که در آن ماشین‌ها با مثال خیلی شبیه انسان یاد می‌گیرند , تا تغییرات در متابولیسم مغز بیماری آلزایمر را پیدا کنند .

محققان الگوریتم یادگیری عمیق را بر روی یک تکنولوژی تصویربرداری ویژه موسوم به پرتونگاری نشر پوزیترون ( pet - pet ) آموزش داده‌اند . در اسکن pet - pet یک ترکیب قند رادیواکتیو به خون تزریق می‌شود . اسکن حیوانات خانگی می‌تواند میزان جذب در سلول‌های مغز را اندازه‌گیری کند که شاخصی از فعالیت متابولیکی است.

محققان به داده‌هایی که از طرح تصویربرداری عصبی بیماری آلزایمر داده شده‌بودند دسترسی داشتند . داده‌ها با استفاده از نرم‌افزار spss تجزیه و تحلیل شدند . محققان الگوریتم یادگیری عمیق را روی 90 / 99 درصد از مجموعه داده‌ها آموزش داده و سپس آن را روی ۴۸ درصد باقیمانده مجموعه داده‌ها آزمایش کردند . این الگوریتم از طریق یادگیری عمیق قادر به آموزش الگوهای متابولیکی مرتبط با بیماری آلزایمر بود .

در نهایت , محققان این الگوریتم را بر روی یک مجموعه مستقل از آزمون‌های تصویربرداری از بیماران دیالیزی مورد بررسی قرار دادند . این الگوریتم در تشخیص بیماری به طور متوسط بیش از شش سال قبل از تشخیص نهایی حساسیت نشان داد .

" ما از عملکرد الگوریتم بسیار خرسندیم . " " قادر بود هر مورد که به بیماری آلزایمر پیش می‌رفت را پیش‌بینی کند . "

اگرچه او هشدار داد که مجموعه آزمون مستقل آن‌ها کوچک بوده و نیاز به اعتبار بیشتر با یک مطالعه آینده‌نگر بزرگ‌تر دارد .

او گفت : " اگر بیماری آلزایمر را تشخیص دهیم , افت حجم مغز آنقدر مهم است که برای مداخله دیر است . " " اگر ما بتوانیم آن را زودتر تشخیص دهیم , این فرصتی است تا بازرسان بطور بالقوه روش‌های بهتری برای کاهش یا حتی توقف روند بیماری بیابند . "

مسیرهای تحقیقاتی آینده شامل آموزش الگوریتم یادگیری عمیق برای بررسی الگوهای مرتبط با تجمع پروتئین بتا آمیلوئید و پروتئین تاو , توده‌های پروتئین غیرعادی و اختلالات در مغز هستند که نشانگر اختصاصی بیماری آلزایمر هستند .

او گفت : " اگر هوش مصنوعی با هوش مصنوعی بتواند بیماری آلزایمر را زودتر پیش‌بینی کند , پلاک آمیلوئید بتا و تصویربرداری پروتئین تاو پروتئین می‌تواند بعد دیگری از قدرت پیش‌بینی مهم را به آن اضافه کند . "

منبع سایت

علم روز


مشاوره روانشناسی

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: بیماری ,آلزایمر ,تشخیص ,الگوریتم ,پروتئین ,یادگیری ,بیماری آلزایمر ,یادگیری عمیق ,الگوریتم یادگیری ,مجموعه داده‌ها ,تشخیص دهیم ,محققان الگوری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

موزیک ما سی گل,دانلود آهنگ,دانلود فیلم,عکس فروش تعمیرات انواع فلزیاب طلایاب وگنج یاب 09196838262 اورکت ، لباس کار و تجهیزات ایمنی ویکی بوک | Wiki Book سایت افزایش فالوئر سایبریسم دانلود آهنگ و فیلم |عکس و مدل لباس |اخبار روز|دانلود نرم افزار |اس ام اس عاشقانه نمایندگی پکیج بوتان و ایران رادیاتور خبر دانلود برنامه