مشاهده

این مشاهدات منجر به امید به پیش‌گیری از آلزایمر از طریق درمان علایم قلبی - عروقی شدند, اما مطالعات ژنتیکی اولیه و آزمایش‌های بالینی ناموفق داروهای قلبی - عروقی به نام استاتین ها در بیماری آلزایمر به این امکان شک دارند .

مطالعه جدید که در ۲۴ نوامبر منتشر شده‌است نشان می‌دهد که بیماری آلزایمر و بیماری‌های قلبی و عروقی در برخی افراد دارای ژنتیک مشترک هستند و پرسش‌های جدیدی در مورد اینکه آیا این بیولوژی مشترک می‌تواند برای کند یا جلوگیری از هر دو بیماری هدف قرار گیرد , مطرح می‌کند .

این نتایج حاکی از آن است که بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می‌افتد , بیماری‌های قلبی و عروقی و آلزایمر به این دلیل رخ می‌دهند که به طور ژنتیکی به هم مرتبط هستند . این همان چیزی است که اگر شما این تعداد از گونه‌های ژنی را حمل کنید ممکن است در معرض خطر نه تنها بیماری قلبی , بلکه آلزایمر باشد . "

محققان برای شناسایی انواع ژنتیکی که ریسک بیماری قلبی و عروقی و بیماری آلزایمر را به خطر می‌اندازند , محققان از تکنیک‌های آماری پیشرو در دانشگاه اسلو , و آندرس دیل , دکترا در دانشگاه اسلو استفاده کردند .

در نهایت این تیم توانست اثرات ترکیبی این نشانگرهای ژنتیکی بر ریسک بیماری‌های قلبی - عروقی را براساس مطالعات پنج ساله بیش از یک میلیون نفر - - و در معرض خطر آلزایمر - براساس سه مطالعه آینده‌نگر در مورد بیماران آلزایمری و بیش از ۱۲ گروه کنترل همسان قرار دهد .

او گفت : " رویکرد ما با ترکیب و استفاده از این مطالعات گسترده علمی برای ایجاد یافته‌هایی که غیر ممکن است , کار می‌کند . " " ما اساسا ً قدرت آماری را قرض می‌دهیم . "

این تجزیه و تحلیل محققان را قادر ساخت تا نقاط حساس ژنوم را در ژنوم شناسایی کنند که در آن انواع خاصی از dna شانس ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش داده و سطوح خونی مولکول‌های چربی از جمله hdl و ldl و تری گلیسرید را افزایش می‌دهند که از عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی و عروقی هستند .

محققان تایید کردند که شش مورد از این مناطق دارای اثر بسیار قوی بر روی آلزایمر و سطح چربی خون بالا هستند , از جمله چندین ژن که قبلا ً با خطر جنون مرتبط نشده بودند . این موارد شامل چندین محل در ناحیه تیوپ و خارج ژن بر روی کروموزوم x است که قبلا ً به زیست‌شناسی سیستم ایمنی متصل بود .

در مقابل , اگر چه بیماران مبتلا به آلزایمر اغلب دیگر عوامل خطرزای قلبی - عروقی مانند سطوح ناسالم چربی شکم , دیابت نوع , و درد قفسه‌سینه یا سایر علایم بیماری عروق کرونر را نشان می‌دهند , محققان نتوانستند ژنتیک همپوشانی بین بیماری آلزایمر و این عوامل خطر را پیدا کنند .

این نتایج نشان می‌دهد که بیماری آلزایمر و قلبی - عروقی هر دو ممکن است تحت‌تاثیر نقص‌های ژنتیکی باشند که توانایی بدن برای پردازش درست چربی‌ها را مختل می‌کنند . " " اما آن‌ها همچنین پیشنهاد می‌کنند که ارتباط بین عوامل خطر قلبی و عروقی دیگر به دلیل ژنتیکی شایع نیست , اگرچه آن‌ها می‌توانند با رژیم غذایی یا دیگر عوامل سبک زندگی مرتبط باشند . "

منبع سایت

علم روز


مشاوره روانشناسی

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: آلزایمر ,قلبی ,بیماری ,عروقی ,ژنتیکی ,محققان ,بیماری آلزایمر ,قلبی عروقی ,بیماری‌های قلبی ,دیگر عوامل ,دانشگاه اسلو
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انصاری جهان خالی از حجت نمی ماند وبگردی ها/بزرگترین مرجع کلش اف کلنز تست نرم افزار | تحلیل کارایی سیستم آهنگ جدید | موزیک ویدیو فروشگاه اینترنتی پرستیژ دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم مجله آنلاین خبری لپ تاپ ایران سایت سرگرمی و تفریحی می استور میلیون چت|چت میلیون|ازیتا چت