موش

همچنین از شرکت کنندگان خواسته شد تا عوامل استرس‌زا که آن روز توسط خود , یک عضو خانواده یا یک دوست نزدیک را تجربه کرده‌اند را مورد سوال قرار دهند . در مقایسه کلی , آن‌هایی که به رویداده‌ای استرس زا با احساسات منفی بیشتری پاسخ دادند و احساس دور تری نسبت به عملکرد خود نشان دادند , که حاکی از تمرکز ذهنی و سلامت شناختی بیشتر در میان افراد قوی‌تر و انفعالی بیشتر است .

اما با پیروی از هر فرد در طول زمان , دانشمندان می‌توانستند آنچه را که بر پایه یک فرد رخ داده , پی‌گیری کنند و تفاوت‌های سنی قابل‌توجهی پدید آید . برای قدیمی‌ترین شرکت کنندگان - - اواخر دهه ۱۹۷۰ تا اواسط دهه ۹۰ - - بیش از حد واکنشی به عوامل استرس‌زا هستند تا عملکرد شناختی بدتر .

در مقابل , اگر استرس بیشتری گزارش شود , افراد در اواخر دهه ۹۰ تا اواسط دهه ۹۰ در واقع در آزمون بهتر عمل کردند . او گفت : " این شرکت کنندگان نسبتا ً جوان‌تر ممکن است سبک زندگی فعالی بیشتری داشته باشند تا درگیری اجتماعی و حرفه‌ای بیشتری را آغاز کنند که می‌تواند عملکرد ذهنی آن‌ها را افزایش دهد . "

او گفت که بزرگسالان مسن‌تر باید از واکنش‌های احساسی خود نسبت به رویداده‌ای استرس زای آگاه باشند و در صورت نیاز , استراتژی‌های کاهش استرس را بررسی کنند تا سلامت مغز و عملکرد شناختی را حفظ کنند.

" ما نمی‌توانیم از شر تنش زای روزانه خلاص شویم . " " اما به افرادی که مهارت‌ها را به عوامل تنش زای آب و هوایی می‌دهند که ممکن است در سلامت شناختی سود بپردازند , تغذیه می‌کنند . "

این تحقیق توسط موسسه ملی پیری در موسسه ملی بهداشت , علوم طبیعی و شورای تحقیقات مهندسی کانادا و بنیاد مایکل اسمیت برای تحقیقات سلامت انجام شد .

چگونه آسیب‌های سر منجر به بیماری‌های جدی مغز می‌شوند

منبع :

دانشگاه کالیفرنیا - لس‌آنجلس

خلاصه :

زیست شناسان اساس مولکولی پنهان اختلالات مغز را آشکار می‌کنند و اولین اطلس سلولی هیپوکامپ را فراهم می‌کنند - بخشی از مغز که به منظم کردن یادگیری و حافظه کمک می‌کند . محققان کاندیدهای ژن را برای درمان بیماری‌های مغزی مرتبط با آسیب تروماتیک مغز مانند بیماری آلزایمر و اختلال استرس پس از ضربه پیشنهاد می‌کنند .

زیست شناسان ucla نشان داده‌اند که چگونه آسیب‌های سر بر سلول‌ها و ژن‌هایی که می‌توانند منجر به اختلالات مغزی جدی شوند , تاثیر منفی دارد . دانشمندان زندگی اولین سلول " اطلس " هیپوکامپ را فراهم می‌کنند - بخشی از مغز که به منظم کردن یادگیری و حافظه کمک می‌کند . این تیم همچنین کاندیداهای ژنی را برای درمان بیماری‌های مغزی مرتبط با آسیب تروماتیک مغز , مانند بیماری آلزایمر و اختلال استرس پس از ضربه پیشنهاد می‌کند .

محققان بیش از ۳۵ هزار سلول در انواع سلول هیپوکامپی را مورد مطالعه قرار دادند - اولین مطالعه در مورد انواع سلول‌های مربوط به ضربه مغزی . هر سلول همان dna را دارد , اما این ژن‌ها در میان انواع مختلف سلول فعال می‌شوند . در میان انواع سلول‌ها, دو نوع سلول وجود دارد که قبلا ً ناشناخته بودند , هر کدام دارای یک مجموعه منحصر به فرد از ژنه‌ای فعال بودند.

فرناندو گومز , استاد پزشکی ucla و از زیست‌شناسی و فیزیولوژی تلفیقی ucla گفت : هر نوع سلول متفاوت است .

زیست شناسان دریافتند که صدها ژن در اثر آسیب شدید مغزی , مانند ضربه مغزی , تاثیر منفی دارند . این ژن‌ها می‌توانند بعدا ً منجر به آلزایمر , پارکینسون و دیگر بیماری‌ها شوند .

محققان آسیب مغزی شبیه مغزی را در موش‌ها نشان دادند و موش‌های دیگر را مطالعه کردند که آسیب مغزی دریافت نکردند . محققان هزاران سلول را در هیپوکامپ موش‌های هر دو گروه آزمایش کردند . در میان یافته‌های آن‌ها :

منبع سایت

علم روز


مشاوره روانشناسی

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: مغزی ,سلول ,استرس ,می‌کنند ,آسیب ,شناختی ,زیست شناسان ,شرکت کنندگان ,بیماری آلزایمر ,مانند بیماری ,مغزی مرتبط ,مانند بیماری آلزایمر ,برای درمان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مجله بابا برفی ساروگرافیک digital موزیک جدید||عاشقانه دانلود رمان فلزیاب مشهد دانلود اقلیم شناسی سینوپتیک